Poradnik kupującego

Płatności

Po podjęciu decyzji o zakupie mieszkania podpisuje się przedwstępną umowę kupna mieszkania. Następnie w terminie 14 dni wpłaca się pierwszą ratę za mieszkanie: równowartość 10% ceny mieszkania (termin ten ulega wydłużeniu jeśli pierwsza rata finansowana będzie z kredytu).

Druga rata płatna jest po wybudowaniu domu w stanie surowym: równowartość 25% ceny mieszkania. Trzecia rata w trakcie prac wykończeniowych: 25% ceny mieszkania. Pozostała kwota jest płatna przy otrzymaniu kluczy do mieszkania.

Jeśli ktoś nie posiada własnych środków finansowych, może wówczas skorzystać z kredytów hipotecznych.

Forma własności

Mieszkanie budowane przez Firmę Developerską M-DOM sprzedawane są z księgą wieczystą i procentowym udziałem w gruncie. Po podpisaniu aktu notarialnego przystępuje się do wspólnoty mieszkaniowej. W ramach wspólnoty płaci się za bieżące koszty utrzymania budynku (wywóz śmieci, oświetlenie), wpłaca się pieniądze na przyszłe remonty a zarządzaniem nieruchomością zajmują się osoby posiadające uprawnienia Urzędu Mieszkalnictwa.

Kredyty

Po podpisaniu przedwstępnej umowy sprzedaży, przedstawiciel firmy przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty niezbędne do złożenia wniosku kredytowego oraz podpisania umowy kredytowej. Polecam doradców finansowych Open Finance, którzy pomogą Państwu wybrać najkorzystniejsza ofertę, przeprowadza przez proces ubiegania się o kredyt na zakup nieruchomości. Pomoc doradców z którymi współpracuje moja firma jest bezpłatna.

Banki udzielają kredytu na zakup nawet 90% ceny mieszkania. Kredyt wypłacany jest przez bank w transzach zgodnie z postępem prac na budowie. Kredyt spłaca się od wypłaconej transzy (w przypadku nieruchomości nie oddanej do użytkowania spłacamy odsetki od wypłaconej transzy), np. jeśli ktoś wpłaca własne pieniądze na pierwsze dwie raty to kredyt będzie uruchomiony w trakcie prac wykończeniowych mieszkania. Dzięki temu nie ponosi się podwójnych opłat np. za wynajęcie mieszkania i spłacanie kredytu za mieszkanie, które nie jest gotowe.

Formularz danych osobowych do umowy

Wybierz inwestycję

Wybierz lokal

Wybierz garaż


Dane osobowe - pierwsza osoba

Miejsce zamieszkania:
Jak zamieszkania Inny

Dane osobowe - druga osoba

Miejsce zamieszkania:
Jak zamieszkania Inny

Zrealizowane inwestycje

Zapytaj specjalistę

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie:

Open Finance